آیین پایانی اولین دوره‌ جایزه‌ ادبی گوزن زرد روز پنج‌شنبه، ۱۶ مهرماه ۹۴، از ساعت ۱۵:۳۰ در انجمن نویسندگان کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

جایزه‌ ادبی گوزن زرد نخستین جایزه‌ کتاب به انتخاب والدین و کودکان است که با هدف توسعه و ترویج کتاب‌خوانی در خانواده و رساندن کتاب‌های مناسب به دست بچه‌های ایران با همکاری فصلنامه‌ پژوهشنامه‌ ادبیات کودک و نوجوان و پشتیبانی شرکت تولیدی شیو (شیبا) برگزار می‌شود.

در اولین دوره‌ جایزه‌ ادبی گوزن زرد ۱۰۰ کتاب راه یافته به فهرست‌های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم لاک‌پشت پرنده (که به تشخیص گروه داوریِ این فهرست برای گروه سنی خردسال و کودک مناسب بود) توسط بیست خانواده‌ ایرانی مطالعه و ارزیابی شد. و درمجموع، ۱۰ کتاب (۵ عنوان ترجمه و ۵ عنوان تالیف) که بیش‌ترین امتیاز را از گروه داوری کسب کرده بود، به مرحله‌ی نهایی رسید.

آیین پایانی جایزه‌ گوزن زرد هم‌زمان با آغاز هفته‌ ملی کودک روز پنج‌شنبه، ۱۶ مهرماه ۹۴، از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۳۰: ۱۷ در انجمن نویسندگان کودک و نوجوان (به نشانی تهران. خیابان سمیه. بین خیابان مفتح و فرصت. بن‌بست پروانه. شماره‌ ۲) برگزار می‌شود.

حضور همه‌ دوستداران کتاب، خانواده‌ها و بچه‌ها در این مراسم آزاد است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره‌ جایزه‌ی گوزن زرد، اعلام آمادگی برای داوری کتاب و… می‌توانند به وب‌سایت این جایزه به نشانی اینترنتی http://gavaznzard.ir مراجعه کنند.

(Visited 70 times, 1 visits today)