معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: توانمندسازی دانش‎آموزان و آموزش مهارت‎های زندگی مهم‎ترین هدف آموزش ابتدایی است و به ازای حضور هر دانش‎آموز با نگاه ویژه در مدارس عادی، ۳ نفر از تعداد کلاس کم می‎شود.

به گزارش ایلنا، محمد دیمه‎ور به ارائه برنامه‌های انجام شده ایران در خصوص آموزش فراگیر مقطع دبستان پرداخت و تصریح کرد: از سال ۲۰۰۰ که برنامه جهانی آموزش برای همه تصویب شد، پوشش تحصیلی برای تمام کودکان به خصوص دختران، کودکان در شرایط ویژه مناطق مرزی و محروم، دانش‌آموزان ویژه به طور رایگان و با کیفیت به طور جدی اجرا شد.

به گفته دیمه‎ور، نرخ ماندگاری که از شاخص‌های کیفی آموزش است از سال شروع برنامه آموزش برای همه از ۸۸ درصد به ۹۵ درصد افزایش پیدا کرده است و این موضوع از شاخص‌های امید بخش است.

دیمه‌ور موضوع حمایت از دانش‌آموزان استثنایی را مورد اشاره قرار داد و افزود: دانش‌آموزان نیازمند نگاه ویژه در مدارس خاص و استثنایی از ۷۱۸۵۶ نفر به ۷۱۴۳۰ کاهش پیدا کرده است.

معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به تشریح طرح آموزش تلفیقی پرداخت و اضافه کرد: در این طرح، دانش‌آموزان استثنایی در کنار دانش‌آموزان عادی مشغول به تحصیل شده‌اند؛ این طرح به طور آزمایشی در چند استان کشور برگزار شد و امسال وارد مرحله جدیدی از توسعه آموزش فراگیر تلفیقی شده‌ایم.
او با بیان این که آموزش و پرورش تلفیقی با کمک آموزش و پرورش استثنایی برنامه‌هایی برای توانمند سازی معلمان تصویب کرده است؛ یاد آور شد: در یکی از این برنامه‌ها به ازای هر دانش‌آموز با نگاه ویژه در مدارس عادی، ۳ نفر از سقف افراد کلاس کم می‌شوند.

(Visited 77 times, 1 visits today)