شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور، در حاشیه بازدید از نمایشگاه نقاشی کودکان کار و خیابان که در محل انجمن MS ایران در تهران برپا شده از ضرورت پیگیری ثبت روز لغو کار کودک در تقویم رسمی کشور خبر داد.
خانم مولاوردی عصر دوشنبه ضمن اعلام این خبر به ثبت روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خردادماه) در تقویم بسیاری از کشورها به این نام اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد تا با همکاری همه دستگاه‎های مرتبط با این حوزه این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

به گفته خانم مولاوردی این کار به عنوان اقدامی در جهت جلب توجه هر چه بیشتر آحاد جامعه به ضرورت جلوگیری از کار کودکان و توجه به اهمیت ادامه تحصیل این قشر از جامعه انجام شده است.

مولاوردی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا که از او در مورد آمار کودکان کار و میزان ابتلای آنان به بیماری‎های عفونی و یا میزان اعتیاد آنها گفت: متاسفانه تاکنون آمارگیری صحیح و دقیقی در این زمینه صورت نگرفته است. تهیه این آمار بسیار ضروری و لازم است تا دولت از شمار این افراد اطلاعات بسیار دقیق و کاملی داشته باشد و بتواند برای هرگونه برنامه‎ریزی و اقدام عملی با استناد به آنها اقدام شایسته‎ای انجام دهد.

(Visited 60 times, 1 visits today)