سرانجام با انتشار فراخوان دوازدهمین جشنواره‌ مطبوعات کودک و نوجوان، بخش ویژه‌ای به «محیط زیست در مطبوعات» اختصاص یافت.

این بخش با نگاه ویژه به مساله با اهمیت محیط زیست، مطالب منتشر شده در این مطبوعات را در کنار ١۵ بخش دیگر جشنواره به صورت جداگانه مورد ارزیابی و داوری قرار می‌دهد.

دبیرخانه جشنواره با انتشار این فراخوان از مدیران مسوول، سردبیران نشریات کودک و نوجوان، نویسندگان، شاعران، تصویرگران، خبرنگاران و عکاسان فعال در حوزه ادبیات کودک و نوجوان دعوت کرد آثار منتشر شده خود در مطبوعات را طی سال‌های ١٣٩٢ و ١٣٩٣ در اختیار این دبیرخانه قرار بدهند.

جشنواره دوازدهم قرار است اسفند سال ١٣٩۴ در تهران برگزار شود و آثار در ١۵ بخش جداگانه و یک بخش ویژه محیط زیست مورد داوری قرار بگیرد.

در این جشنوراه افزون بر بخش ویژه، آثار مطبوعات کودک در بخش‌های تیتر، خبر، گفت‌وگو، سرمقاله، یادداشت و مقاله، گزارش، طنز مطبوعاتی، کاریکاتور، کمیک استریپ، گرافیک مطبوعاتی ( طراحی جلد، صفحه‌آرایی و تصویرگری)، عکس، داستان تالیف ( کودک و نوجوان)، شعر ( کودک و نوجوان)، آثار مخاطبان (نهایت سن نویسنده یا شاعر ١٨ سال تمام، در زمان چاپ اثر در نشریه) و انتخاب نشریه‌ی برتر از نگاه کودکان و نوجوانان داوری می‌شود.

دبیرخانه جشنواره از تمام دست‌اندرکاران فعال در این حوزه دعوت کرده است سه نسخه از آثار خود (مدیران مسوول یا سردبیران نشریه، یک نسخه از هر شماره به همراه لوح فشرده آن با پسوند PDF یا سه نسخه از هر شماره‌ی نشریه) را که طی سال‌های ١٣٩٢ و ١٣٩٣ در نشریات رسمی ویژه کودکان و نوجوانان منتشر شده‌، تا پایان ساعت اداری شنبه ۹ خرداد ١٣٩۴، به این دبیرخانه‌ ارسال کنند.

براساس این فراخوان، تیترها و آثاری که نام پدیدآورنده به صراحت در نشریه ذکر نشده یا با نام مستعار منتشر شده‌ است، در صورتی که به مرحله نهایی راه یابد، با موافقت کتبی نام پدیدآورنده از سوی مدیر مسوول یا سردبیر نشریه، مود بررسی قرار می‌گیرد.

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان شهید خالد اسلامبولی، شماره ٢۶، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واحد انتشارات

شماره تلفن: ٨٨٧٠٣۶۶٠
jashnvarehmatboat@kanoonparvaresh.com

……………………………………

منبع: ایرنا

(Visited 57 times, 1 visits today)