عبدالله حیدری عکاس ایرانی با عکس‎هایی از زندگی کودکان حاشیه‎نشین در تهران به‌عنوان یکی از برگزیدگان جایزه‌ بین‌المللی فتوژورنالیسم «روزهای ژاپن»  معرفی شد.

یازدهمین دوره‌ جایزه‌ بین‌المللی عکاسی خبری «روزهای ژاپن» جایزه‌ ویژه‌ هیات داوران خود را به عبدالله حیدری، عکاس ایرنا اعطا کرد. حیدری برای مجموعه عکس‌هایی با عنوان «کودکانی بدون ‌هویت» در این رویداد بین‌المللی که توکیو ژاپن برگزار می‌شود، شایسته‌ تقدیر شناخته شد. هیات داوران این مسابقه به‌تازگی از میان بیش از چهار هزار اثر از ۴۷ کشور جهان، فهرست برگزیدگان خود را منتشر کرد.

عبدالله حیدری متولد سال ۱۳۶۴ در تهران است و در این مجموعه روایتی تصویری از زندگی کودکان حاشیه‌نشین در تهران را ارائه کرده که حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان افغان هستند و به‌دلیل به رسمیت شناخته نشدن ازدواج والدین‌شان، این کودکان از داشتن شناسنامه محروم هستند. در واقع این کودکان بدون هیچ‌گونه اوراق هویتی، زندگی می‎کنند و با مشکلات بسیاری از جمله محرومیت از تحصیل در مراکز رسمی و اجبار به آموزش در نهادهای مردمی روبه‎رو هستند.

نفر اول برگزیدگان مبلغ ۱۰ هزار دلار، نفر دوم مبلغ ۳۰۰۰ دلار و نفر سوم ۱۰۰۰ دلار از سوی جایزه‌ فتوژورنالیسم «DAYS JAPAN» دریافت خواهد کرد. به گزارش وب‌سایت رسمی این جایزه‌ بین‌المللی، جایزه‌ نخست این رقابت‌های عکاسی به «جان مور» تعلق گرفت که به بحران شیوع بیماری ابولا پرداخته بود.

(Visited 243 times, 1 visits today)