بر طبق گزارشی که از سوی یونیسف در اختیار رسانه‎ها قرار گرفته است در نتیجه اقدامات تروریست‌های داعش در مناطق تحت کنترل‌شان در سوریه برای بستن مدارس و تغییر برنامه آموزشی، حدود ۶٧٠ هزار کودک در این کشور از تحصیل بازمانده‌اند.

بر اساس این گزارش، طی ماه نوامبر گذشته گروه تروریستی داعش مدارس مناطق تحت کنترل خود در شرق سوریه را تعطیل کرد تا بنا به ادعای خود برنامه تحصیلی این مدارس را بازبینی کند.

کریستوف بولیراک، سخنگوی یونیسف در کنفرانس خبری امروز خود گفت: گروه داعش در ماه دسامبر با حکمی تحصیل در مناطق تحت کنترل خود را متوفق کرد. داعش اعلام کرده که برنامه آموزشی مدارس باید تغییر پیدا کند.

به گفته بولیراک، کودکان مدارس ابتدایی و راهنمایی شهر رقه و همچنین مناطق روستایی استان‌های دیرالزور و حلب تحت تاثیر بسته شدن مدارس قرار گرفته‌اند و طبق این دستور معلمان نیز باید آموزش مجدد ببینند.

سال گذشته میلادی در اثر حملات به مدارس در سوریه دست کم ١۶٠ کودک کشته و ٣۴٣ کودک نیز زخمی شدند.

همچنین حنا سینگر، نماینده یونیسف در سوریه نیز می‎گوید: علاوه بر فقدان دسترسی کودکان به مدرسه در سوریه حملاتی که علیه مدارس، معلمان و دانش ‌آموزان در سوریه می‌شوند تاوان وحشتناکی است که کودکان سوری در بحرانی که به پنجمین سال خود نزدیک می‌شود، پس می‌دهند.

(Visited 84 times, 1 visits today)