b_550_300_16777215_00___images_stories_life_aleqm5hhyvqnibn1ucy3j0ypsmomncet-w.jpg

مقامات چینی هنگامی که دیدند زنی با داشتن یک فرزند دومین کودک خود را هفت ماهه باردار است به خاطر نقض سیاست‌‌های تک فرزندی در چین این مادر باردار را مجبور کردند تا جنین هفت ماهه‌اش را سقط کند. انتشار تصاویر وحشتناک این زن جوان که به زور در ماه هفتم بارداری مجبور شد تا نوزادش را سقط کند، خشم مردم چین را برانگیخت.

به گزارش الفبا گروه‌‌های ضد سقط جنین در چین، تصویر‌های مربوط به زن جوان و بدن آغشته به خون نوزاد سقط شده‌اش را در چین انتشار دادند و موجی از خشم و اعتراض در میان مردم چین را به‌وجود آوردند. «فنگ جیانمی» مادری که فدای سیاست‌‌های تک‌فرزندی چین شده، به رسانه‌‌های محلی گفت: «ابتدا یک ماده شیمیایی محرک مخصوص سقط جنین به من تزریق شد و سپس ۳۶ ساعت بعد بچه‌ام مرده به دنیا آمد.»

مقامات مربوط به کنترل زاد و ولد در چین اعلام کردند: فنگ جیانمی در حال حاضر دارای یک فرزند است و نمی‌توانست فرزند دیگری داشته باشد. آنها گفتند: این زن جوان به خاطر عدم توجه به دستور کنترل تولد باید ۴ هزار پوند جریمه هم پرداخت کند. این در حالی است که فنگ جیانمی قبلاً نیز به مسئولان گفته بود که هیچ پولی برای سقط جنین در بیمارستان ندارد و ظاهراً عده‌ای از همسایه‌هایش با جمع‌آوری پول وی را به بیمارستان سقط جنین اجباری منتقل کردند. شنیده‌‌ها حاکی از آن است که مسئولان بیمارستان سقط جنین اجباری، فنگ جیانمی را بشدت کتک زده‌اند تا او را وادار به سقط جنینش کنند.

انعکاس گسترده خشم مردم چین از این واقعه به سایت‌‌ها و رسانه‌‌های اجتماعی کشانده شده است و برخی از آنها خواستار مجازات اعدام برای مقامات مسئول شده‌اند. آنها تصویر فنگ جیانمی را که روی تخت بیمارستان به زور بسته شده است، روی سایت‌‌ها منتشر کرده‌اند، اما هنوز معلوم نیست که چگونه تصویر این زن را که در کنار بچه مرده‌اش خوابیده‌ است در بیمارستان از او گرفته‌اند.

(Visited 66 times, 1 visits today)