داریوش دالوند تهیه‌کننده فیلم سینمایی انیمیشن «رستم و سهراب» درباره روند تولید «رستم و اسفندیار» گفت: «علاقه‌مند هستیم کار بعدی هم‌ شاهنامه باشد و تلاش می‌کنیم تا فیلم ‌«رستم و اسفندیار» را جلوی دوربین ببریم. امیدواریم با حمایت‌ها، این کار سریع اتفاق بیافتد، زیرا زمزمه‌هایی از تلاش یک شرکت خارجی برای تولید این اثر شنیده می‌شود و قصد داریم زودتر کار را جلوی دوربین ببریم.»

تهیه کننده انیمیشن «رستم و سهراب» وی در پاسخ به این سئوال که برای ساخت فیلم با کدام ارگان صحبت کردید، گفت: «افتخار می‌کنیم با حمایت مرکز گسترش کار را شروع کنیم. آقای آقامحمدیان که جایگزین آقای محمد آفریده شد نشان داد مدیر لایقی است و برخلاف برخی از مدیران که کارهای مدیران قبلی را نیمه تمام رها کرده و پروژه‌های دیگری را دنبال می‌کنند کار مدیر قبلی را به شکل یک نهال دیدند و آن را بال و پر دادند. صحبت‌هایی با مرکز شده است انشاء‌الله امیدواریم آقای آقامحمدیان حمایت لازم را داشته باشند گو اینکه توقع می‌رود بدنه سینمای ایران انیمیشن را باور کرده ‌و به عنوان محصولی که پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران در خارج از کشور را رقم زده است به آن توجه کنند و ‌از تیم‌های انیمیشن‌ساز حمایت کنند و تولید فیلم‌های انیمیشن در سینمای ایران بیشتر شود.»

وی در ادامه گفت: «تهیه‌کنندگان بزرگ سینمای ایران از انیمیشن‌سازان بخواهند آثار سینمایی تولید کنند و هزینه آن بیشتر از هزینه تولید یک فیلم سینمایی نیست، اما نتیجه‌اش در بازار خارج بهتر است و در بازار داخلی هم پیش بینی خوبی خواهیم داشت.»

تهیه‌کننده «رستم و سهراب» در ادامه درباره آماده شدن متن فیلمنامه گفت: «شاکله متن «رستم و اسفندیار» آماده است، اما هنوز به قصه نرسیدیم و نمی‌توانیم بگوییم چقدر فیلمنامه آماده شده است. زاویه نگاه ما مشخص شده و ابتدا و انتهای فیلم برای ما مشخص است، اما جزئیات کار هنوز در نیامده است.

کیانوش دالوند و مسعود نوری روی فیلمنامه اثر کار می‌کنند و امیدواریم بهرام حیدری نیز برای پردازش دیالوگ‌ها و توجه به وجهه زیبایی شناسی‌ آن با گروه ما همکاری کنند.»

وی در پاسخ به این سئوال که پیش‌بینی شما برای تولید و آماده‌سازی اثر چه زمانی خواهد بود، گفت: «با حمایت آقای آقامحمدیان امیدواریم بتوانیم قبل از سال مراحل پیش‌تولید را تمام کنیم. مراحل فیلمنامه، استوری‌برد، پیش دوبله‌ها، زبان انگلیسی و فارسی و… سال ۹۲ وارد فاز تولید شویم. احتمال می‌دهم تولید ۱۲ یا ۱۸ ماه به طول انجامد و فیلم اواخر سال ۹۲ و یا اواسط سال ۹۳ آماده نمایش شود.»

(Visited 70 times, 1 visits today)